Posledné dni na podanie daňového priznania

daňové úniky

Daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2017 je potrebné podať a daň aj zaplatiť do 3.apríla. Finančná správa má aktuálne k dispozícii viac ako polovicu z celkového predpokladaného počtu daňových priznaní. Dlhšie sú otvorené daňové úrady aj call centrum. Daňové priznanie môžu daňovníci okrem úradov odovzdať aj na viac ako 40 dodatočných miestach, od zajtra aj v mobilných kanceláriách.

Finančná správa eviduje už 60% daňových priznaní

K dnešnému dňu finančná správa eviduje z celkového očakávaného počtu 60% daňových priznaní k dani z príjmu FO (typ A), 53% daňových priznaní k dani z príjmu FO (typ B) a 50% daňových priznaní k dani z príjmu PO. Štatistiky v porovnaní s minulým rokom ukazujú, že disciplína daňovníkov sa zlepšuje.

podané daňové priznania

Najväčší nápor však aj tento rok už tradične očakáva finančná správa počas posledných dní. Finančná správa preto pripravila pre väčší komfort daňovníkov niekoľko opatrení:

  • Dlhšie otvorené všetky daňové úrady,
  • dlhšie funguje aj call centrum.

daňové priznania

  • Viac ako 40 dodatočných miest mimo daňový úradov, na ktorých je možné podať daňové priznania – kompletný zoznam je dostupný na internetovej stránke finančnej správy;
  • mobilné kancelárie – pri najväčšom daňovom úrade na Slovensku v bratislavskej Petržalke bude vo štvrtok a utorok (29.03. a 03.04.) možné podávať daňové priznanie aj bez vystúpenia z auta. Finančná správa na projekte mobilných kancelárií spolupracuje aj s Krajským dopravným inšpektorátom, ktorého príslušníci budú riadiť dopravu v okolí daňového úradu. Parkoviská dali finančnej správe k dispozícii majitelia spoločnosti Real Prim, s.r.o. Na mieste budú tiež mobilné dopravné značky Národnej diaľničnej spoločnosti, ktoré budú navigovať záujemcov o tento typ služby.
  • Na daňovom úrade na Ševčenkovej bude taktiež v dňoch štvrtok a utorok (29.03. a 03.04.) pre verejnosť vyhradených viac ako 40 parkovacích miest na zamestnaneckom parkovisku za budovou daňového úradu.

Vďaka týmto opatreniam budú mať daňové subjekty viac času a možností na samotné podanie daňového priznania, rovnako ako širší priestor na získanie dopytovaných informácií priamo z Call centra finančnej správy.