Amazon otvára na Slovensku nové logistické centrum

amazon

Amazon plánuje v priebehu najbližších troch rokov vytvoriť vo svojom novom logistickom centre pri Seredi viac ako 1000 pracovných miest. Slovensko sa tak stane ďalšou európskou krajinou, ktorá bude hostiteľom logistického centra firmy.

Úspešné pôsobenie spoločnosti Amazon v Bratislave prispelo k rozhodnutiu o investícii do nového logistického centra. Spoločnosť aktuálne zamestnáva vo svojom rozvíjajúcom sa centre v Bratislave viac ako 850 finančných manažérov, manažérov pre kontakt so zákazníkmi, manažérov ľudských zdrojov, manažérov podpory predaja a analytikov.

„Som rád, že ministerstvo financií zohralo kľúčovú úlohu tak pri úvodnej, ako aj pri záverečnej fáze rokovaní, kedy sme definovali špecifické podmienky projektu napríklad v colnej oblasti. Slovensko tak môže privítať jednu z najdynamickejších a najinovatívnejších svetových spoločností,”

uviedol minister financií Peter Kažimír.

Amazon otvára

„To, že budujeme naše logistické centrum na Slovensku dokazuje, ako veľmi v investície na Slovensku veríme. Určite tu nájdeme množstvo zamestnancov, ktorí budú otvorení novým možnostiam a skúsenostiam v spoločnosti, pre ktorú kľúčovým faktorom rozvoja je neustále zlepšovanie služieb  klientom a inovácia.  Veľmi si ceníme všetku podporu, ktorú nám poskytujú štátne aj regionálne inštitúcie, aby urobili Slovensko atraktívnym miestom pre investovanie“

hovorí Roy Perticucci, viceprezident Amazonu v Európe.

Nové centrum bude mať viac ako 60 000 m2 a jeho úlohou bude prostredníctvom pracovníkov, uspokojovať potreby spoločnosti na európskom trhu.

Pracovníci centra v Seredi, ktorého otvorenie je naplánované na tretí kvartál roku 2017, budú mať na starosti posudzovanie stavu produktov, ktoré nemohli byť doručené alebo boli do Amazonu vrátené.